biała kuchnia, drewniana ściana w kuchni, okap Globalo, okap Verta 60.1 , deski na ścianie, białe meble w kuchni, diy, ściana z desek w kuchni, deski nad blatem w kuchni, drewno w kuchni, drewno nad blatem

Mała zmiana w kuchni, wielki efekt

Dobry wieczór

Późno dziś do was z postem przychodzę, ale jakoś czas mimo usilnych prób nie chce zwolnić ;). Kto jest ze mną od dłuższego czasu wie jakim zamiłowaniem darzę drewno i najchętniej jeszcze w kilku miejscach w domu bym je wykorzystała. Pod koniec grudnia powstała drewniana ściana nad blatem kuchni, nawiasem mówiąc planuję wciąż poświęcić jej osobny post, ale jak widać pól roku minęło i nic. Obiecuję, poprawię się i post się ukaże.

Zmiany w kuchni postępują bardzo powoli, ale coś zaczyna się dziać i nawet nie wiecie jak mnie to cieszy. Kiedy 7 lat temu przeprowadzaliśmy się do naszego domu na ostatniej prostej finanse mocno stopniały i niestety nie wszystko zrobiliśmy choćby w ułamku tego jak chcieliśmy. Sprzęty w kuchni czyli lodówka, piekarnik i płyta gazowa kupiliśmy takie jakie zakładaliśmy, ale już okap wydawał mi się mało istotnym elementem wyposażenia. Wydawało mi się, że nie dość, że rzadko się go używa to jeszcze nie jest dekoracją samą w sobie i nie ma co przepłacać. O jakże się myliłam… Kupiliśmy na allegro okap podszafkowy, marki żadnej za śmiesznie niskie pieniądze i wydawało mi się, że jest ok. Dziś po tylu latach słuchania odgłosu startującego samolotu, gdy nawet rozmowa przy kuchennym stole podczas jego używania stała się wręcz niemożliwa postanowiliśmy poszukać czegoś innego.

Trafiliśmy na stronę marki Globalo, polskiej firmy istniejącej na rynku już od 17 lat i jak się okazało siedziba, magazyny i sklep ekspozycyjny znajdują się w Rzeszowie, czyli miałam tam całkiem niedaleko ;). Najlepszą metodą na zakup jest zobaczyć jak realnie dany produkt się prezentuje, posłuchać porady eksperta i tak też zrobiliśmy. Wizyta w salonie przebiegła bardzo miło i profesjonalnie, po rozmowie i przekazaniu najważniejszych informacji czyli: jak duża jest kuchnia, czy jest otwarta na resztę domu, czy okap ma pracować jako pochłaniacz czy podłączony będzie do przewodu kominowego uzyskaliśmy opinię, który z upatrzonych przez nas na stronie internetowej sklepu okapów będzie najlepiej i najbardziej wydajnie pracował w naszym wnętrzu. Wybór padł na okap Verta 60.1 w kolorze czarnym.

Czyli bilans wygląda tak: stary okap podszafkowy ustąpił miejsca nowoczesnemu i bardzo cichemu modelowi Verta. Znajdziecie go pod  tym linkiem. Z przodu dotykowy panel sterowania został ukryty pod czarnym hartowanym szkłem co wygląda naprawdę świetnie. Całość jest wykonana ze stali lakierowanej na czarno, a pod spodem zostało zamontowane podwójne oświetlenie LED.

A teraz zobaczcie jak wyglądała nasza kuchnia przed zmianą.

https://www.globalo.pl/shop/okapy-kuchenne/okapy-kuchenne-przyscienne/verta-60-1-black/ https://www.globalo.pl/shop/okapy-kuchenne/okapy-kuchenne-przyscienne/verta-60-1-black/

Następnie w trakcie demolki totalnej.

https://www.globalo.pl/shop/okapy-kuchenne/okapy-kuchenne-przyscienne/verta-60-1-black/

https://www.globalo.pl/shop/okapy-kuchenne/okapy-kuchenne-przyscienne/verta-60-1-black/

Zdecydowaliśmy, że ściana z desek będzie za okapem aż do sufitu, tak aby całość wyglądała po prostu dobrze. Drewno stanowi piękne tło dla czarnego sprzętu. I teraz wersja po. Ja jestem naprawdę bardzo zadowolona z efektu.

biała kuchnia, drewniana ściana w kuchni, okap Globalo, okap Verta 60.1 , deski na ścianie, białe meble w kuchni, diy, ściana z desek w kuchni, deski nad blatem w kuchni, drewno w kuchni, drewno nad blatembiała kuchnia, drewniana ściana w kuchni, okap Globalo, okap Verta 60.1 , deski na ścianie, białe meble w kuchni, diy, ściana z desek w kuchni, deski nad blatem w kuchni, drewno w kuchni, drewno nad blatembiała kuchnia, drewniana ściana w kuchni, okap Globalo, okap Verta 60.1 , deski na ścianie, białe meble w kuchni, diy, ściana z desek w kuchni, deski nad blatem w kuchni, drewno w kuchni, drewno nad blatembiała kuchnia, drewniana ściana w kuchni, okap Globalo, okap Verta 60.1 , deski na ścianie, białe meble w kuchni, diy, ściana z desek w kuchni, deski nad blatem w kuchni, drewno w kuchni, drewno nad blatembiała kuchnia, drewniana ściana w kuchni, okap Globalo, okap Verta 60.1 , deski na ścianie, białe meble w kuchni, diy, ściana z desek w kuchni, deski nad blatem w kuchni, drewno w kuchni, drewno nad blatembiała kuchnia, drewniana ściana w kuchni, okap Globalo, okap Verta 60.1 , deski na ścianie, białe meble w kuchni, diy, ściana z desek w kuchni, deski nad blatem w kuchni, drewno w kuchni, drewno nad blatembiała kuchnia, drewniana ściana w kuchni, okap Globalo, okap Verta 60.1 , deski na ścianie, białe meble w kuchni, diy, ściana z desek w kuchni, deski nad blatem w kuchni, drewno w kuchni, drewno nad blatembiała kuchnia, drewniana ściana w kuchni, okap Globalo, okap Verta 60.1 , deski na ścianie, białe meble w kuchni, diy, ściana z desek w kuchni, deski nad blatem w kuchni, drewno w kuchni, drewno nad blatembiała kuchnia, drewniana ściana w kuchni, okap Globalo, okap Verta 60.1 , deski na ścianie, białe meble w kuchni, diy, ściana z desek w kuchni, deski nad blatem w kuchni, drewno w kuchni, drewno nad blatembiała kuchnia, drewniana ściana w kuchni, okap Globalo, okap Verta 60.1 , deski na ścianie, białe meble w kuchni, diy, ściana z desek w kuchni, deski nad blatem w kuchni, drewno w kuchni, drewno nad blatembiała kuchnia, drewniana ściana w kuchni, okap Globalo, okap Verta 60.1 , deski na ścianie, białe meble w kuchni, diy, ściana z desek w kuchni, deski nad blatem w kuchni, drewno w kuchni, drewno nad blatem

A nocą oświetlenie robi robotę, nastrój jest taki, że aż miło usiąść z kubkiem herbaty w dłoni.

biała kuchnia, drewniana ściana w kuchni, okap Globalo, okap Verta 60.1 , deski na ścianie, białe meble w kuchni, diy, ściana z desek w kuchni, deski nad blatem w kuchni, drewno w kuchni, drewno nad blatem

Jak to mówią dobra zmiana nie jest zła, a wybór nowego okapu był zdecydowanie dobrym pomysłem, ściana z meblami nabrała lekkości, czarny okap pięknie wyróżnia się spośród białej zabudowy i co najważniejsze gotuję praktycznie w ciszy, nie licząc delikatnego szumu i mojego śpiewu ;). A jak Wam się podoba nasza mała metamorfoza? Napiszcie co sądzicie.

Teraz już mówię Wam dobranoc i życzę pięknych snów :*.

 

 

4 komentarze
  1. Ciekawym pomysłem na zmianę wystroju kuchni są na przykład fototapety. Ja zdecydowałam się na takie rozwiązanie i bardzo je sobie chwalę.

    1. U mnie w kuchni były już 3 różne tapety, a obecnie drewno jest spełnieniem moich marzeń :).

  2. Bardzo przyjemna kuchnia. Dekoracje z napisami są kapitalne: nadają wnętrzu nieco żartobliwego charakteru i wprowadzają w dobry humor domowników. Osobiście pokusiłabym się jeszcze o jakąś tapetę przedstawiającą soczyste owoce, warzywa lub przyprawy.

  3. Przypadkiem znalazłam się na Twoim blogu szukając właśnie takiej ściany, jest to super pomysł i naprawdę wygląda bardzo oryginalnie. Napisz mi proszę czy to zwykła sosnowa deska i czym ją zabezpieczyłaś. Piękne mieszkanie jestem pod wrażeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *